PPL-asennussapluuna — pulttiryhmän tarkkaan asennukseen

PPL-asennussapluunat mahdollistavat pulttien tarkan asennuksen pilariperustuksiin tai pilarinpäihin. Asennussapluunoita voidaan käyttää HPM®- ja PPM®-ankkurointipulttien ja COPRA®-ankkurointijatkosten asentamiseen.

PPL-asennussapluunoja käytetään HPM®- ja PPM®-ankkurointipulttien kanssa. Pultit sijoitetaan tarkasti ja kiinnitetään muottiin sapluunan avulla. Ankkurointipultit kiinnitetään sapluunan reikien läpi muttereilla ja aluslevyillä. Sen jälkeen sapluuna kiinnitetään muottiin erityisesti suunniteltujen kohdistusmerkkien avulla. Lopuksi pultit säädetään ja kiristetään oikealle tasolle. Betonia voidaan valaa helposti sapluunan keskellä olevasta aukosta.

PPL-asennussapluuna

Mitat

PPL-asennussapluunat valmistetaan annettujen mittojen mukaisesti. Katso lisätietoja teknisestä käyttöohjeesta.

Tarkemmat tekniset tiedot

Kattavat tuotetiedot sekä yksityiskohtaiset tiedot tuotteen ominaisuuksista, kestävyyksistä sekä vaadituista käyttöolosuhteista ovat saatavilla teknisessä käyttöohjeessa.

Liittyvät tuotteet

Ota yhteyttä

Janne Saarivirta

Myyntipäällikkö

Päijät-Häme, Pirkanmaa, Etelä-Pohjanmaa

Mobiili 044 312 3205
janne.saarivirta@peikko.com

Ota minuun yhteyttä kun tarvitset apua liitososiin liittyen etelä-Suomen alueella. 

Sampsa Taitto

Liiketoimintapäällikkö, rakennusliikkeet

Lounais-Suomi, pk-seutu, Länsi-Uusimaa

Mobiili 040 751 8073
sampsa.taitto@peikko.com

Vastaan Peikon liitososien myynnistä rakennusliikkeille ja urakoitsijoille.

Toni Metsi

Myyntipäällikkö

Pohjois-Pohjanmaa, Kainuu ja Lappi

Mobiili 044 712 3530
toni.metsi@peikko.com

Ota minuun yhteyttä kun tarvitset apua liitososaprojekteihin liittyen.

Jussi Happonen

Myyntipäällikkö

Itä- ja Keski-Suomi

Mobiili 040 712 3424
jussi.happonen@peikko.com

Toimin liitososamyynnin yhteyshenkilönä keski- ja itä-Suomen alueella. 

 

Kimmo Varvikko

Liiketoimintapäällikkö, elementtitehtaat

Mobiili 040 548 2311
kimmo.varvikko@peikko.com

Palvelen liitososien myynnissä vuosikymmenten kokemuksella!

Heikki Jäämaa

Myyntijohtaja

Mobiili 040 712 3432
heikki.jaamaa@peikko.com

Vastaan Peikon kotimaan myynnistä eri liiketoiminta-alueilla.

Juuso Salonen

Liiketoimintapäällikkö, Suunnittelijat ja hankekehitys

Puh. 040 712 3451
juuso.salonen@peikko.com

Autan kaikissa suunnitteluun liittyvissä kysymyksissä (ratkaisut, mitoitus, suunnittelutyökalut).

Ville Saarinen

Myyntiedustaja

Kaakkois-Suomi

Mobiili 040 767 7340
ville.saarinen@peikko.com

Palvelen liitososien myyntiin ja valintaan liittyvissä asioissa.