PS-parvekesarana

PS-parvekesarana siirtää parvekkeen vaakakuorman rakennukseen. Laajan kokovalikoiman ansiosta PS-parvekesarana soveltuu useimpiin seinärakenteisiin.

PS-parvekesarana ankkuroi tuetun parvekelaatan rakenteisiin sallien samalla enintään 20 mm:n pystysuoran liikkeen. Saranaosa asennetaan parvekelaattaan ja ankkurointiosat valetaan rakennuksen lattialaattoihin. Osat liitetään yhteen, kun parvekelaatta on asennettu. 

PS-parvekesaranat

Mitat

Tuote toimitetaan kahdessa osassa. Esim. PS 110 A on holviin valettava osa, ja PS 110 B parvekelaattaan valettava osa.

2D- ja 3D-suunnittelutyökalut

Olemme rakentaneet 2D- ja 3D-työkaluja suunnittelijoille. Ne sisältävät 2D-blokkeja, 3D-komponentteja sekä lisäosia eri mallinnusohjelmiin. Valitse omaan ohjelmaasi sopiva työkalu!

Suunnittelutyökalut

Lisäosat Teklaan

Teklan käyttäjille on tarjolla erilaisia lisäosia

Peikko kirjastot ProdLib-palvelussa

ProdLibin lisäosien avulla voit lisätä tuotteita Peikon objektikirjastosta AutoCAD- ja Revit-ohjelmiin.

Ota yhteyttä

Sampsa Taitto

Liiketoimintapäällikkö, rakennusliikkeet

Lounais-Suomi, pk-seutu, Länsi-Uusimaa

Mobiili 040 751 8073
sampsa.taitto@peikko.com

Vastaan Peikon liitososien myynnistä rakennusliikkeille ja urakoitsijoille.

Toni Metsi

Myyntipäällikkö

Pohjois-Pohjanmaa, Kainuu ja Lappi

Mobiili 044 712 3530
toni.metsi@peikko.com

Ota minuun yhteyttä kun tarvitset apua liitososaprojekteihin liittyen.

Jussi Happonen

Myyntipäällikkö

Itä- ja Keski-Suomi

Mobiili 040 712 3424
jussi.happonen@peikko.com

Toimin liitososamyynnin yhteyshenkilönä keski- ja itä-Suomen alueella. 

 

Kimmo Varvikko

Liiketoimintapäällikkö, elementtitehtaat

Mobiili 040 548 2311
kimmo.varvikko@peikko.com

Palvelen liitososien myynnissä vuosikymmenten kokemuksella!

Heikki Jäämaa

Myyntijohtaja

Mobiili 040 712 3432
heikki.jaamaa@peikko.com

Vastaan Peikon kotimaan myynnistä eri liiketoiminta-alueilla.

Juuso Salonen

Liiketoimintapäällikkö, Suunnittelijat ja hankekehitys

Puh. 040 712 3451
juuso.salonen@peikko.com

Autan kaikissa suunnitteluun liittyvissä kysymyksissä (ratkaisut, mitoitus, suunnittelutyökalut).

Ville Saarinen

Myyntiedustaja

Kaakkois-Suomi

Mobiili 040 767 7340
ville.saarinen@peikko.com

Palvelen liitososien myyntiin ja valintaan liittyvissä asioissa.