Peikon pilariliitosjärjestelmän tarina

HPKM®-pilarikenkien lanseeraus vuonna 1991 aiheutti rakennusmenetelmissä edistyksellisen muutoksen. Pilarien asennus pilarikengilla oli neljä kertaa nopeampaa kuin holkkiliitoksella, ja HPKM® oli kevyempi ja vahvempi kuin aikaisemmat pilarikenkätyypit. Nykyään, innovaatiomme ansiosta, pilarien pulttiliitoksia käytetään laajasti maailmalla.

90-luvun alusta lähtien pilariliitokset ovat helpottaneet suunnittelijoiden, elementtivalmistajien sekä rakennusliikkeiden arkea. Joillakin markkina-alueilla sitä kutsutaan ”Peikko-systeemiksi”. Voimme rinta rottingilla todeta, että olemme alamme edelläkävijä. 

Uuden pilariliitoksemme ansiosta rakennusprosessia voitiin nopeuttaa nelinkertaisesti.

Ota yhteyttä

Kimmo Varvikko

Liiketoimintapäällikkö, elementtitehtaat

Mobiili 040 548 2311
kimmo.varvikko@peikko.com

Palvelen liitososien myynnissä vuosikymmenten kokemuksella!

Sampsa Taitto

Liiketoimintapäällikkö, rakennusliikkeet

Lounais-Suomi, pk-seutu, Länsi-Uusimaa

Mobiili 040 751 8073
sampsa.taitto@peikko.com

Vastaan Peikon liitososien myynnistä rakennusliikkeille ja urakoitsijoille.

Ville Saarinen

Myyntiedustaja

Kaakkois-Suomi

Mobiili 040 767 7340
ville.saarinen@peikko.com

Palvelen liitososien myyntiin ja valintaan liittyvissä asioissa.

Toni Metsi

Myyntipäällikkö

Pohjois-Pohjanmaa, Kainuu ja Lappi

Mobiili 044 712 3530
toni.metsi@peikko.com

Ota minuun yhteyttä kun tarvitset apua liitososaprojekteihin liittyen.

Jussi Happonen

Myyntipäällikkö

Itä- ja Keski-Suomi

Mobiili 040 712 3424
jussi.happonen@peikko.com

Toimin liitososamyynnin yhteyshenkilönä keski- ja itä-Suomen alueella. 

 

Samuel Kantonen

Myyntipäällikkö

Pohjanmaa ja Pirkanmaa

Mobiili 044 545 7052
samuel.kantonen@peikko.com

Vastaan liitososamyynnistä läntisessä Suomessa.

Matti Vinberg

Pulttiliitokset

Raudoitusjatkokset

Mobiili 040 712 3417
matti.vinberg@peikko.com